Przejdź do treści

Menu główne:

Białe szaleństwo

POLECAMY

Dla miłośników sportów zimowych też mamy ciekawą propozycję.

Ski Resort Jasna (Jasná 33km)
Jedno z największych i najbardziej lubianych ośrodków sportów zimowych. Położona w górnej części  Dolina Demianowska (Demänovská dolina). Stanowi część Parku Narodowego Tatry Niskie, na północnych stokach Chopka i Derešov na wysokości 950 do 2024 m . Są tu wspaniałe tereny  do narciarstwa zjazdowego oraz mnóstwo tras do biegania o różnym stopniu trudności. Oczywistym jest zaśnieżanie tras oraz wieczorna jazda na nartach. Dla miłośników snowboardu jest wybudowana U-rampa przy dolnej  stacji Jasna - Luková. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy skialpinizmu. Jasna jest całorocznym ośrodkiem turystyki górskiej. Jest to ulubiona okolica dla miłośników paraglidingu. Mapa tras.

Liptowsky Jan (Liptovský Ján  27km)
Ośrodek narciarski JAVOROVICA usytuowany jest u podnóża północnych stoków Tatr Niskich w jednej z najpiękniejszych dolin na Słowacji.  Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia, ponieważ trasy zjazdowe są mechanicznie zaśnieżane. Jest to ośrodek narciarski typu rodzinnego z własną szkołą narciarską oraz szkółką narciarską. Coś dla siebie znajdą tam również zupełnie początkujący ale i zawodowi narciarze. Mapa tras.

Ski Park Rużomberok
Tereny narciarskie w ośrodku SKI PARK Rużomberok oferują doskonałe warunki dla wszystkich grup narciarzy, co w praktyce  oznacza początkujących, doświadczonych narciarzy, ale także fanów stoków   ekstremalnych. Ośrodek odpowiadać będzie także fanom narciarstwa szybkiego, ponieważ ośrodek posiada certyfikaty  FIS w dyscyplinach: slalom, slalom gigant, super slalom gigant, a wszystkie te dyscypliny zarówno   dla mężczyzn jak i kobiet.
Długość nartostrad jest różna i prezentuje szeroką gamę od prostych  130 i 300 metrowych przez 1000-1200 m na Malinem Brdo aż po 3900 m nartostradę z Malinego Brda do Hrabova do dolnej stacji kolejnki. Mapa tras.


Ski Vratna Dolina
Dolina Vratna największe centrum turystyczne, narciarskie i rekreacyjne w Małej Fatrze.
Już same warunki naturalne ośrodka są imponujące - północna część Małej Fatry, z najwyższym szczytem Veľkeho Krivania (1709 m n.p.m.) to jakby Tatry w miniaturze. Ich główny grzbiet wystaje wysoko ponad górną granicę lasu, zazwyczaj nie brakuje tu śniegu, a różnice wysokości przekraczają 1000 m. Przy tym jest tu niewiele skał, co jest dużą zaletą dla narciarzy. Mapa tras.

Podbreziny
Ośrodek znajduje się 300m za osiedlem Podbreziny w kierunku do
Żiarskiej Doliny (Doliny Žiarskiej). Wysokość    nad poziomem morza trasy podstawowej wynosi 585 m n.m., przewyższenie wynosi 115m. Ogólna  ilość zjeżdżających wynosi 650 osób/godzinę przy długości trasy  zjazdowej 550m. Wyposażenie   ośrodka obejmuje skiservis, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, gastronomia/bufet,  ratownictwo. Transport/Parkowanie jest bezpłatne w odległości 200 m od wyciągu.

narty Słowacja
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego